Mała Książka – Wielki Człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie zaprasza dzieci urodzone w latach 2015 – 2018 oraz ich rodziców do udziału w kontynuacji ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Aby przystąpić do projektu, należy zapisać dziecko do biblioteki i wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego.

Mały czytelnik otrzyma wówczas Wyprawkę Czytelniczą, zawierającą książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki dziecko otrzyma naklejkę, którą wklei do Karty. Po uzbieraniu 10 naklejek w ręce malucha trafi imienny dyplom, który nie tylko będzie świadczył o jego wizytach w bibliotece, ale także będzie dowodził, że rozpoczął swoją niepowtarzalną przygodę z czytaniem.

mala plakat 21

W Wyprawce Czytelniczej coś dla siebie znajdą także rodzice – to broszura pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Dorośli znajdą w niej informacje o bibliotece – miejscu, gdzie wspólnie z dzieckiem mogą fantastycznie i twórczo spędzić czas oraz przeżywać niepowtarzalne przygody czytelnicze. Wielu przedszkolaków zapisanych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaskarzewie już odebrało dyplomy oraz przypinki. Gratulujemy. Zapraszamy serdecznie pozostałe dzieci w wieku 3-6 lat do naszej biblioteki po odbiór Wyprawek Czytelniczych i Kart Małego Czytelnika. Dyplomy i przypinki też czekają.

Zapraszamy. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest organizowany przez Instytut Książki, a kampania społeczna dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• 100_5428.przeskalowane
  • 100_5462.przeskalowane