Zakup nowości wydawniczych 2017

W roku 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 5 200,00 zł., pochodzących z programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.” Celem wieloletniego programu realizowanego w ramach „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” , jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

logo MKiDN

Za otrzymaną dotację biblioteka zakupiła 204 książek. Księgozbiór biblioteki powiększyły nowości z literatury pięknej dla dorosłych, beletrystyka dla dzieci i młodzieży oraz wydawnictwa popularnonaukowe. Nowości czekają na czytelników. Zapraszamy do biblioteki!

logo NPRC