Wizyta Pszczółek

Przyszła wiosna, a wraz z nią pojawiły się w bibliotece „Pszczółki” z przedszkola „Leśny Zakątek”. Na spotkaniu  w dniu 13.05.2015 r. przedszkolaki  poznały regulamin biblioteki oraz dział książek dla dzieci.
Następnie wysłuchały opowiadania Ewy Stadmuller „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.
Bohaterka opowieści, Pani Sowa jest wielbicielką książek i ma wielką bibliotekę. Pewnego wieczoru odwiedza ją Poziomka i wypożycza przepiękną historię o wróżce Mizerotce. I tak to się wszystko zaczyna: skrzat Jagódka z żoną Poziomką organizują w lesie wypożyczalnię książek z biblioteki pani Sowy. Okazuje się, że mieszkańcy lasu lubią czytać prawie tak bardzo jak dzieci.

• Image01
  • Image02