Dotacja na książki 2021

W 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie otrzymała dotację w wysokości 2 692,00 zł. ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w ramach programu wieloletniego: „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Pozyskane środki finansowe, zostały przeznaczone na zakup 113 wydawnictw  z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, dorosłych, literatury popularnonaukowej oraz lektur szkolnych.  246 książek za 5023,55 złotych biblioteka zakupiła z własnego budżetu.

Nowości wydawnicze już czekają w bibliotece. Serdecznie zapraszamy czytelników do odwiedzenia naszej książnicy i korzystania z jej księgozbioru.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

dofinansowanie baner