Mała Książka - Wielki Człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie zaprasza dzieci urodzone w latach 2015 – 2018 oraz ich rodziców do udziału w ogólnopolskiej kampanii czytelniczej „Mała Książka – Wielki Człowiek”.
Projekt zapoczątkowany we wrześniu 2018 roku zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki , otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę.

Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, z której rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też dużo czytelniczych porad i inspiracji.

PLAKAT 2019

Wielu Małych Czytelników zapisanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaskarzewie już odebrało swoje dyplomy. Gratulujemy. Zapraszamy serdecznie pozostałe dzieci w wieku 3-6 lat do naszej biblioteki po odbiór Wyprawek Czytelniczych i Kart Małego Czytelnika. Dyplomy też czekają. Zapraszamy.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest organizowany przez Instytut Książki, a kampania społeczna dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• IMG_0113_przeskalowane
  • IMG_0124_przeskalowane